13. Juli 2020

Bitcoin Scammers On Pace To Extract $48 milionów w 2020 r.

Von admin

Według ostatnich doniesień, oszuści Bitcoin są na łezce w tym roku, i może być na bieżąco, aby wydobyć prawie 50 milionów dolarów w 2020 roku, co nie obejmuje programów ponzi. W związku z tym, że aktywa cyfrowe są nadal obce dla wielu nowicjuszy, oszuści nadal korzystają z różnych metod, takich jak darowizny, fałszywe wymiany, fałszywe ICO, i wiele innych.

Oszustwa w 2020 r.

Według ostatniego raportu, oszuści Bitcoin wydobyli około 24 milionów dolarów w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku. Należy zauważyć, że te szacunki nie obejmują schematów ponzi. Dane pochodzą z popularnej grupy Twitter, „Whale Alerts“, który zapewnia analitykę łańcucha blokowego do 237K + zwolenników na co dzień. Według ostatniego postu Medium, grupa specjalistów danych uruchomiła nowe narzędzia do śledzenia działalności przestępczej. Analizując setki tysięcy zestawów danych, grupa uważa, że niektórzy z najlepszych oszustów szczebla robią prawie 130 tys. dolarów dziennie. Najbardziej niepokojącą częścią raportu jest to, że Whale Alerts uważa, że rynek oszustw wzrósł ponad „20-krotnie“ od 2017 roku, z rocznym dochodem wynoszącym co najmniej 50 milionów dolarów.

Popularne Metody Oszustwa (Scam Methods)

Zdecentralizowana natura Bitcoinu otworzyła niekończące się możliwości dla oszustów. Według Whale Alerts, niektóre z najpopularniejszych metod obejmują rozdawanie prezentów, sekstoracje, fałszywe wymiany, fałszywe oferty początkowe monet, oszustwa wideo, programy ponzi, fałszywe tumblery, złośliwe oprogramowanie i wiele innych.

Od momentu powstania, złośliwe oprogramowanie jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na zdobycie kryptoflory przez oszustów. Nie wiedząc nawet, że złośliwe oprogramowanie zaraża komputery i wykorzystuje moc przetwarzania do wydobywania krypto. To był taki problem, że tacy giganci jak IBM i BlackBerry połączyli siły, aby go wyeliminować. Przy tak dużej liczbie nowych użytkowników, którzy codziennie wchodzą do crypto, oszuści mają do dyspozycji arsenał strategii, które są wdrażane. Dopóki poziom edukacji w krypto-walutowości nie będzie lepszy, trudno sobie wyobrazić środowisko, w którym liczby te spadają. W normalnym świecie, przeciętny człowiek nie dałby komuś swojego banku lub numerów routingu. W świecie kryptograficznym nowi użytkownicy rozdają swoje adresy w portfelu, jakby to było nic, z powodu braku edukacji.

Deepfakes Are Next

W oparciu o badania Whale Alerts grupa uważa, że technika zwana „Deepfakes“ może być kolejnym podejściem stosowanym przez oszustów. Deepfakes wykorzystuje sztuczną inteligencję i maszynowe uczenie się do tworzenia fałszywych treści. Deepfake jest obrazem, filmem lub dźwiękiem, który może przemienić się w prawdziwą osobę, nawet jeśli jest sfabrykowany. Pozwala to oszustom zdyskredytować każdego, w celu rozpowszechniania błędnych informacji. Deepfake został wykorzystany do zamiany twarzy celebrytów na wideo z pornografią. W świecie kryptońskim, otworzyłoby to drzwi dla wszelkiego rodzaju oszustw. Widzieliśmy już oszustów podszywających się pod wybitne postaci, takie jak Bill Gates, na zhakowanych kanałach YouTube, aby transmitować fałszywe kryptońskie podarunki.

W raporcie Visionary Financial, założyciel DeepTrust Alliance podzielił się z nami prezentacją na YouTube dotyczącą podstępnych oszustw, które zostały zlikwidowane. Kathryn Harrison wygłosiła prezentację na Ethereal Virtual Summit, w której wyjaśniła, w jaki sposób technologia łańcuchów blokowych może zapobiegać „deepfakes“. Mimo że film był w 100% legalny, YouTube go zdemontował, ponieważ uważał, że jest to prawdziwa „deepfake“. Mimo, że nikt nie mówi teraz o deepfake’ach, metoda ta nadal się skaluje. Oprócz DeepTrust Alliance, ciekawe będzie zobaczyć, co inne firmy próbują zakłócić nadchodzący raj oszustów. Jeśli chodzi o YouTube, platforma jest pełna oszustów promujących crypto. Ostatnio Ripple złożył pozew przeciwko YouTube w sprawie fałszywych kryptońskich prezentów. Firma stojąca za XRP oświadczyła, że otrzymała 350 skarg dotyczących podszywania się i oszustw.

W związku z tym, że wpływy z oszustw są kierowane do największych giełd na świecie, kluczowe znaczenie dla branży będzie miało ich zjednoczenie. Giełdy tworzą off-rampy dla tradycyjnej bankowości, co jeszcze bardziej ją pogarsza. Jeśli organy regulacyjne będą nadal obserwować tego typu zachowania, to niezwykle trudno będzie kiedykolwiek zaobserwować masowe ich przyjmowanie. Ludzie mogą kłócić się o scentralizowane partie wszystko, co chcą, ale pod koniec dnia, jeśli zostaniesz oszukany, zadzwoń do swojego banku. Jeśli zostaniesz oszukany w krypcie, w końcu zadzwonisz do swojej mamy.

Gibt es bei Bitai Method Fake Elemente oder ist es tatsächlich seriös? Ein genauer Test deckt mögliche Betrugsanzeichen auf.